środa, 28 sierpnia 2013

Bransoletki

Od pewnego czasu podobały mi się bransoletki. Koleżanka z pracy robi takie z kamieni szlachetnych. Ja dziś przeglądałam swoją biżuterię, umówiłam się z moją Gośką że coś Jej oddam i znalazłam 2 sznury nieużywanych korali. Popatrzyłam na nie i wzięłam się do roboty


Gośka oczywiście dostała trochę mojej biżuterii i jedną nową perełkową bransoletkę.

sobota, 17 sierpnia 2013

Pierogi

Moja Gosia wróciła z wyjazdu nad morze, a ponieważ przez tydzień żywiła się głównie tostami, to zarządała na obiad zupy pomidorowej i pierogów. Tu nas nastąpił mały dysonans Ona miała na myśli pierogi ruskie ,a ja zrozumiałam że z serem na słodko. Na szczęście doszło do kompromisu i zrobiłam dziecku pierogi na słodko, ciasto było oczywiście z rodzinnego przepisu Babci Marysi.
 Były pyszne!! A dziecko zachwycone.
Z resztek ciasta postanowiłam zrobić makaron, do pocięcia którego wykorzystałam przywieziony z Asyżu wałek. I w ten sposób miałam trochę Włoszech w domu.
Życzę udanego wypoczynku sobotnio niedzielnego!

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

meteoryty

Stałam i stałam na balkonie ( pokonując mój coraz bardziej narastający lęk wysokości) i zobaczyłam jedną spadającą gwiazdę :(, ale było warto.Aż się wzdrygnęłam jak światełko przecięło niebo i zgasło. Księżyc też był niesamowicie ciekawy, znikający krwiście czerwony twór. Nic dziwnego że te zjawiska straszą.
A oto niebo nad Warszawą ( z balkonu na Targówku)


Kto jeszcze widział deszcz meteorów?????

BOŻE NARODZENIE

Uwaga, uwaga Do świąt Bożego Narodzenia zostało tylko lub aż 100 dni Babeczki pozytywnie zakręcone bierzemy się do roboty. Tak było rok...