O mnie

Moje zdjęcie
jestem pielęgniarką, mam dwie córki, jednego zięcia, jednego kota i tego samego od 28 lat męża i co najważniejsze od kilku miesięcy nam wnusia. Lubię siebie i jestem szczęśliwa. Moje fascynacje to dom, rodzina, dekoupage, haft, kuchnia, książka, film, historia, średniowiecze, Rzym, Praga, Kraków, starówka w Warszawie,

UWAGA

Bardzo serdecznie witam odwiedzających w moim domowym ognisku i cieszę że odwiedziłaś mój blog.
Mam nadzieje że Cię zainteresował i jeszcze kiedyś tu zajrzysz. Przypominam jednak o prawach autorskich dotyczących moich zdjęć i wpisów.
Pozdrawiam

wtorek, 30 sierpnia 2016

Wianek

Kilka dni temu dostałam bukiet z róż i fioletowych suszków, pięknie wyglądały na stole. Ale niestety czas robi swoje i róże powiędły. Już miałam wyrzucić bukiet do kosza , gdy mój wzrok padł na biały wianek kupiony miesiąc temu i rzucony na półkę. trochę pogłówkowałam i............. to ni wyszło.


Mnie się podoba , a Wam?
Pozdrawiam serdecznie

sobota, 27 sierpnia 2016

Polskie sanktuaria

Razem z mężem zrobiliśmy sobie samochodową pielgrzymkę .
Odwiedziliśmy więc sanktuaria w Świętej Annie, Gidlach, Leśniowie i na Jasnej Górze w Częstochowie. Wszystkie są przepiękne, w jednych panuje gwar, odwiedza je masa ludzi, inne pogrążone w ciszy i skupieniu, otoczone przyrodą. Wszędzie zaś można znaleść kącik do rozmowy z Bogiem.    
Przy sanktuarium Leśniowski można obejrzeć zbiór minerałów i skamieniałości, na Jasnej Górze  w  prezentowane są  wota i zasoby skarbca.  
Po drodze trafiliśmy do zamku w Olsztynie, rewelacja. To kolejne ruiny na mojej liście ulubionych zamków ( można podjechać samochodem bardzo blisko, piękny widok i samego zamku i z niego). Nie przypuszczałam że zamek mógł być taki duży. 
To był piękny dzień i świetne zakończenie tegorocznego lata   
Gidle                          


Święta AnnaLeśniówCzęstochowa Olsztyn

wtorek, 23 sierpnia 2016

Podkładki pod kubki i Fikanty

Senne pozy Fikandra

 Dla mojej długoletniej koleżanki ( jeszcze ich nie dostała i nie widziała) zrobiłam podkładki pod kubki. Są w pastelowych kolorkach i mają spękania.

 Przypominają mi smakowite lody ( pistacjowe, malinowe, waniliowe a gdzie nie gdzie trochę morelki)więc zgłaszam je na wyzwanie do Danusi

Lubię te pastelowe kolorki i w ubraniu i w wystroju wnętrza.